Cz/En/Es/Ru

Úvod   pochod   News   Podpora   Foto/Video   Kontakt   Odkazy   Fórum   Návštěvní kniha

 

Foto/Video 2010

< 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015 >>

 

Veggie Parade 2010

(15. 5. 10, Praha)

www.johnbruk.com

 

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto

 

Veggie Parade 2010

(15.5.10, Praha)

 

 

 

 

Napsali o nás:

Nejedí maso, Praha se jim pomalu přizpůsobuje

MF DNES 17.05.2010 - Petr Kupec - Praha - str. 01
ZDROJ: http://mfdnes.newtonit.cz/default.asp?cache=313778

PRAHA - Když chce jít Silvestr Špaček na večeři do některé z pražských restaurací, musí si vybírat pečlivěji než většina jiných lidí. Patří totiž mezi přísné vegetariány. „Nabídka normálních restaurací je většinou hodně slabá, občas se stává, že mezi vegetariánskými jídly objevíte smažený sýr se šunkou. Vegan si nemá šanci vybrat vůbec,“ popsal své trable Špaček.

Aby upozornil na kruté zacházení s chovnými zvířaty, propagoval vegetariánský životní styl a získal pro něj nové příznivce, v sobotu se zhruba stovkou dalších veganů a vegetariánů vyrazil v rámci celoevropské akce Veggie Parade na pochod Prahou. Odpůrci násilí na zvířatech prošli za ozvučenou dodávkou městem s hesly jako „Chceš-li klid a mír, nejez maso, sýr“ nebo „Po zvířecí svobodě chceme tofu v hospodě“.

Většinu účastníků akce tvořili mladí lidé, kteří vyrazili z Václavského náměstí, došli až do žižkovského parku Parukářka a cestou lidem rozdávali letáky přesvědčující o správnosti veganství a nabízeli ochutnávky rostlinných výpěstků. „Nechutná to špatně, ale tyhle věci by pochopila spíš moje dcera, já si támhle dám klobásu,“ nenechal se aktivisty přemluvit Miroslav Menšík, jeden z desítek přihlížejících na Václavském náměstí.

Jiní lidé se ovšem k průvodu přidávali a do cíle jich dorazily dvě stovky.
Iniciátoři akce byli s jejím výsledkem spokojeni. „Podle ohlasů jsme aspoň pár lidí inspirovali, i na Parukářce u stánků ochutnávali a zajímali se o vegetariánství,“ vylíčil Špaček.
Obliba podobných alternativních stylů života v české metropoli je v posledních letech velká, vegetariánů zde odhadem žije několik desítek tisíc.

Podmínky pro ně však zatím nejsou zdaleka vyhovující, většina běžných obchodů a restaurací jim nabízí sotva pár položek na výběr. „Naštěstí se to velmi zlepšuje, supermarkety reagují na zvýšenou poptávku a v některých se už toho dá koupit poměrně hodně, třeba v supermarketu na Petřinách si můžu vybírat z celého veganského regálu,“ uvedl příklad zlepšení Špaček. Navíc se také rozšiřuje síť specializovaných obchodů a přibývá i vegetariánských restaurací.

Lidem, kteří vsadili na rostlinnou stravu, se letos podstatně zlepšuje nákupní nabídka i díky zcela novému fenoménu. Kvůli obrovské poptávce se po Praze rozrůstají stánky farmářů, kteří prodávají na nových tržištích.
V sobotu proběhl už čtvrtý díl trhů na dejvickém Vítězném náměstí, pravidelné trhy se konají například v Klánovicích nebo Dolních Počernicích. Příští sobotu se chystá první podobná akce na vršovickém Kubánském náměstí, kde se trhy budou konat třikrát týdně. Od června potom trhy obsadí každou sobotu náplavku mezi Výtoní a Palackého náměstím. „Zájem lidí o čerstvé plodiny je obrovský, trhy mají velký úspěch,“ potvrdil jeden z organizátorů dejvických trhů Pavel Šťastný.

Foto popis| Stoupenců bezmasé stravy jsou v Praze tisíce. V sobotu vyrazili do města.
Foto autor| Foto: J. Vostárek, MF DNES

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - Praha

 


 

Světový den hospodářských zvířat

(2.10.10, Praha)

www.boruvka.eu

 

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto


 

Benefice Veggie Parade v Crossu

(25.3.10, Praha)

 

Záznam z přednášky Michala Kolesára (všechny díly přednášky najdete zde):

 

 

 

foto od www.boruvka.eu:

 

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto

 

foto od Veggie Parade:

 

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto

 

<< 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 >>

 

Zpět na úvod

 

2011 Veggie Parade | web: Tereza

 

NAVRCHOLU.cz